Vyberte funkční prádlo a oblečení na svah

Vyberte funkční prádlo a oblečení na svah

Kategorie: Dámské spodní prádlo, Svetry, mikiny

Sponzorované odkazy

Chystáte se na hory a těšíte se, že si konečně zalyžujete? Bundu a kalhoty nebo kombinézu jste si nejspíš už koupili. Ale máte i funkční prádlo? Věřte, že až ho vyzkoušíte, už nikdy nebudete chtít lyžovat bez něj. Ale pozor! I nošení termoprádla má svá pravidla.

Pár pravidel pro nošení funkčního prádla

1. Funkční prádlo = 1. vrstva

Někteří lidé si jako první vrstvu oblékají např. bavlněné triko, protože se jim zdá na holém těle příjemnější. To ovšem není správné. Bavlněné triko nasaje všechen pot a funkční kusy oblečení potom nemohou plnit svou úlohu.

komplet – funkční triko i kalhoty; zdroj: termopradlo.comkomplet – funkční triko i kalhoty; zdroj: termopradlo.com

2. Univerzální prádlo, nebo ne?

Existují různé druhy termoprádla pro různé aktivity. Nejlepší je kupovat prádlo přímo pro konkrétní sport. Jestliže jste si koupili funkční legíny a myslíte si, že je můžete používat v zimě na lyžování a v létě na běh, máte smůlu. Je možné si pořídit i univerzální termoprádlo, ale to nemusí být stoprocentně funkční při všech aktivitách.

3. Hlídejte si velikost

Aby termoprádlo splňovalo svou funkci, musí vám být opravdu na tělo. Rozhodně na vás nesmí viset či vlát. Potom je vám funkční prádlo opravdu na nic.

Funkční prádlo nemusíte využívat jen na svahu. Nebudete přece celou vaší zimní dovolenou trávit na sjezdovce. Až půjdete večer na procházku nebo někam na svařák určitě se vám bude termoprádlo také hodit.

na procházku se vám může hodit třeba termo mikina; zdroj: termopradlo.comna procházku se vám může hodit třeba termo mikina; zdroj: termopradlo.com

Jaké vybrat oblečení na svah?

Bíla je fajn, ale bílé je vše kolem vás. Není to tak trochu nuda? Navíc vás nikdo na sjezdovce neuvidí a to může být i nebezpečné. Pokud sáhnete po barevné bundě a lyžařských kalhotách nikdo vás jistě nepřehlédne. Čím barevnější tím lepší. Zvolte žlutou, zelenou, modrou, fialovou… a nebo nějakou opravdu šíleně barevnou variaci. Na sjezdovce si můžete dovolit opravdu všechno.

Kvůli bezpečnosti nezapomínejte ani na reflexní prvky jako jsou třeba reflexní proužky na bundě. Dále si určitě vezměte na svah helmu a lyžařské brýle díky kterým dobře uvidíte. Brýle i helmu můžete klidně sladit s bundou.

Úvodní obrázek: decathlon.cz

Sponzorované odkazyŠtítky: termoprádlo, zimní bunda