Kalhoty se sníženým sedem – ano nebo ne?

Kalhoty se sníženým sedem – ano nebo ne?

Kategorie: Dámské oblečení

Sponzorované odkazy

Turecké kalhoty, harémky, kalhoty s nízkým sedem a mnohá další označení se ukrývají pod velkým módním trendem, který v posledních letech dosáhl na nejvyšší příčky v oblíbenosti střihů. Jsou komfortní, často zajímavě designově zpracované a originální. I když lze považovat stále za originál něco, co se stane módním trendem? Styl vídaný běžně na ulicích, prodejních pultech i na módních přehlídkách? Možná nás už „nasrávačky“ nebaví a toužíme po změně a možná jim teprve přicházíme na chuť.

Kalhoty s nižším sedem mohou mít mnoho podob. Někdo se spokojí s lehce nabíranými mrkváči, jiný upřednostní jezdecký styl – kalhoty nabírané především na stehnech se sníženým sedem velmi nepatrným nebo žádným.

Kalhoty Zara. Autor: www.zara.comKalhoty Zara. Autor: www.zara.com

Důležitou roli hraje také materiál. Vzpomínám si na dobu, přibližně pět let zpátky, kdy jsem se procházela po obchodních domech v Anglii. Kolem mne plynuly davy mužů a žen v teplákách a teniskách. Většina z nich se pyšnila právě tepláky se sníženým sedem a vyššími šněrovacími botami. Postupně jsem si tohoto stylu všímala i na ulicích a na různých pracovištích. Módní trend kalhot se sníženým sedem se rychle blížil.

Dnes se velké módní značky od dámských „nasrávaček“ odvracejí a hledají nové (respektive obnovené staré) střihy. Jistě jste zaznamenali nástup zvonových kalhot s vyšším sedem. Ty u nás ale zřejmě šanci nemají. Kalhoty s nízkým sedem stále vedou a stále více pronikají i do pánské módy.

Tepláky s nízkým sedem. Autor: www.zara.comTepláky s nízkým sedem. Autor: www.zara.com

Kde je sehnat v sezóně jaro/léto 2014? Jejich obměny jsou stále k zakoupení v obchodech jako je Zara, Mohito nebo Bershka. Velmi oblíbené jsou u italských značek. Tuto sezónu se objeví na příklad v kolekcích Koralline a Leidiró.

Mezi top kousky se drží výše zmíněné tepláky s nižším sedem vhodné i na běžné nošení (pokud vám to pracovní pozice dovolí) nebo naopak elegantní varianty z jemných materiálů, a to nejčastěji v bílé, krémové nebo černé barvě. Léto přeje pastelovým barvám, a tak ani ty nebudou v nabídkách značek chybět.

Zdroj úodní fotografie: www.zara.com

Sponzorované odkazyŠtítky: kalhoty s nízkým sedem, nasrávačky