Plážová móda. Už máte sarong či tuniku?

Plážová móda. Už máte sarong či tuniku?

Kategorie: Dámské oblečení, Plavky, Dámské šaty

Sponzorované odkazy

Čas dovolených je konečně tu. Pokud se chystáte k moři určitě už jste si pořídili plavky a pokud jste to ještě nestihli, můžete se podívat, ve kterých letos na pláži zazáříte – Plavky pro rok 2014. Pro ženy i muže. Jsou ale i další kousky, které by vám na pláži rozhodně neměly chybět.

Tunika, kaftan nebo kimono

Plážová tunika vás chrání před sluncem, zakryje nějaký ten nedostatek a může i příjemně chladit. Perfektně vám poslouží při procházce po pláži nebo při odběhnutí si z pláže třeba pro zmrzlinu. Ale nemusíte ji nosit jen u vody, vezměte si k ní legíny a můžete v ní téměř kamkoliv. Tuniky bývají lehoučké a často lehce průhledné s různými motivy. Letos se nosí hlavně zvířecí potisky a pastelové barvy. Ale na plážích najdete i tuniky s květinami, grafickými vzory, nápisy… Dobře vypadají i průstřihy, třásně, krajka či různá zavazování.

tunika se hodí především na pláž; zdroj: cellbes.cz

tunika se hodí především na pláž; zdroj: cellbes.cz

Můžete si pořídit i tuniku s prodlouženým spodním dílem, které se říká kaftan. Jím můžete jednoduše nahradit lehké letní šaty. Pokud si myslíte, že vaše nohy nejsou dokonalé – je to jasná volba. Mimo jiné to je skvělá věc třeba když máte v plánu od vody vyrazit rovnou na koncert či do restaurace.

Také můžete váš šatník obohatit o model podobný tunice – tzv. plážové kimono. Kimono se od tuniky liší tím, že je vepředu otevřené. Může mít i šňůrku kolem pasu, potom připomíná právě kimono či župánek.

plážové kimono; zdroj: asos.com

plážové kimono; zdroj: asos.com

Dlouhá tunika se nazývá kaftan; zdroj: moje-pradlo.cz

Dlouhá tunika se nazývá kaftan; zdroj: moje-pradlo.cz

Sarong či pareo aneb velký šátek

Ať vám budou znít slova sarong či pareo jakkoliv exoticky, jedná se o názvy pro velký plážový šátek, který má široké využití. Vytvořit z něj můžete zavinovací sukni, šátek přes plavky nebo lehké plážové šaty. Látka bývá často ručně pomalovaná přírodními motivy nebo symboly, typická je také batika.

takto vypadá sarong rozložený; zdroj: tamarind.cz

takto vypadá sarong rozložený; zdroj: tamarind.cz

Tento kus oděvu pochází z Indonésie, kde se v současné době používá při zvláštních příležitostech (náboženské obřady, společenské události…). U nás je považován za plážový doplněk, pohodlné domácí oblečení nebo k nošení nemluvňat.

Uvázat sarong si můžete podle vašeho uvážení. Pokud si nebudete vědět rady, na internetu najdete hned několik desítek možností.

Úvodní fotka: debshops.com

Sponzorované odkazyŠtítky: tunika, pláž