I šperky podléhají módě. Jaké letos zvolit?

I šperky podléhají módě. Jaké letos zvolit?

Kategorie: Dámské oblečení

Sponzorované odkazy

Letošním trendem je kombinování nezkombinovatel­ného. Můžete tedy najít třeba náhrdelník, který obsahuje dřevo, kov, smaltové prvky a třeba ještě řetízky. Výše zmíněný trend platí i u kombinace šperku a oblečení. K šatům si klidně vezměte nějaký rockerský kousek a ke koženému křiváku třeba zase perly. Prostě ať žije kontrast.

Jaké vybrat barvy a vzory?

Jaké chcete. Ano, povoleno je skutečně vše. Oblíbené jsou lesklé, zlaté, stříbrné, neonové, všechny možné barvy vč. staré dobré černo-bílé, retro styl – puntíky, psychedelické vzory… Můžete volit i zvířecí motivy. Ani tu nejste ničím limitování – ptáčci, kočičky, hadi, sloni, pejsci, opice… Geometrické tvary, asymetrické tvary, art-deco a další.

neonové naušnice; zdroj: fashiontasteshop.czneonové naušnice; zdroj: fashiontasteshop.cz

Statement bižuterie

Uzoučkým řetízkem s jedním kamínkem nikoho neohromíte. Trendy jsou šperky, které jsou opravdu velké a výrazné. Jedná se o tzv. statement bižuterii. Nejvíce se nosí statement náhrdelníky, které jsou barevné, plné velikých květů, s korálky, řetízky atd. Oblíbené jsou i statement náramky a náušnice. Naušnice jsou ale trošku těžší, takže nejsou vhodné pro celodenní nošení. Zvolte je třeba na večeři nebo na party. Tuto bižuterii spíše volte k jednodušším outfitům a nikdy si neberte více statement prvků najednou, bylo by toho prostě příliš.

mohutný náramek s kameny; zdroj: sperky.czmohutný náramek s kameny; zdroj: sperky.cz

Náramek? Nikdy jen jeden

Není dobré kombinovat více velkých náramků. Spíše si navlékněte více těch malých a nejlépe v takových odstínech, které se k sobě hodí. Doplnit je můžete jedním či dvěma většími. Tímto způsobem se dá krásně oživit jednoduchý outfit.

spousta náramků v jednom; zdroj: laluce.czspousta náramků v jednom; zdroj: laluce.cz

Drahé kameny a opravdové květy

Drahé kameny a minerály se budou nosit vždycky, ale letos nezapomeňte na to, aby byly šperky z nich veliké a masivní.

Trend, který se objevil už loni se prosazuje i letos. Jsou to řetízky, náramky, čelenky nebo brože s květem. Ale se skutečným květem. Při nošení musíte být velmi opatrná a po sundání je schraňovat v nádobě s vodou. Ani tak moc dlouho nevydrží, ale jsou krásné.

Úvodní obrázek: fashiontasteshop.cz

Sponzorované odkazyŠtítky: šperky, bižuterie