Barvy a barvičky – o tom jsou módní trendy!

Barvy a barvičky – o tom jsou módní trendy!

Kategorie: Dámské oblečení, Dámské šaty, Dámské spodní prádlo, Oblečení – eshopy, Pánské oblečení, Šály, rukavice, čepice, Svetry, mikiny, Topy, trička, tílka, Značkové oblečení

Sponzorované odkazy

Bojíte se barevnosti oděvů, a přesto toužíte po ve veselých outfitech? Neházeje flintu do žita, barevné kousky nejsou jen pro mladé a štíhlé. Jděte do toho! Protože právě o barvách je móda!

Mnozí se domnívají, že pestrá móda není pro starší ročníky vhodná. Ale opak je pravdu. Nevěřte tomu, veselá a barevná móda není určena jen pro mladé, je určena všem! Jděte do barev v každém věku – barevná móda je totiž kouzelná – omladí vás a rozzáří. Funguje to jako colorterapie.

Colorterapie je, když…

Je i vědecky dokázáno, že barvy ovlivňují některé pocity a že určité barevné spektrum má povzbuzující nebo uklidňující účinek. A nejen to! Různé barvy mají za následek, jak vnímáme teplotu, chlad, čas, umocňují či oslabují naše soustředění nebo schopnosti paměti. Každý z nás nevědomky reaguje na okolní barevné spektrum. A i z tohoto důvodu je dobré si uvědomit, jaké barvy při určitých aktivitách nosíme. Proč? Protože také barva našeho oblečení má velký vliv na naši náladu i rozpoložení.

Tak proč toho nevyužít při oblékání? Jak? Udělejte to jako firmy, které svá loga barví do odstínů, jež vyvolávají určité pocity. Říká se tomu podprahová reklama. Využijte tedy colorterapii při svém oblékání i vy!

Colorfull/Flickr.comColorfull/Flickr.com

Barevné čarování

Rozhodněte se, co chcete dělat (práce, zábava, pobyt doma, večírek, návštěva) a dle toho zvolte barvu oděvu.

Červené oblečení si vezměte, chcete-li být energičtí a cítit se vitálně. Takový oděv vám k tomu dopomůže. Červená zrychluje tep a ovlivňuje metabolismus. • Fialovou barvou si pomůžete, pokud se chcete uvolnit, relaxovat a cítit se klidně a vyrovnaně. Hodí se při rekonvalescenci a k vyrovnání hormonální hladiny. • Oranžové oblečení dodá radost, spokojenost, pocity úspěšnosti. • Chcete- li si zlepšit náladu po těžkém pracovním dni, oblečte si něco žlutého. Tato barva totiž působí optimisticky a kladně na všechny smysly, osvěžuje a odbourává únavu. Celkově harmonizuje. • Naopak modrá má podobné účinky jako fialová a je vhodná k uvolnění. • Zelená evokuje přírodu, zmírní bolest a nerozhodnost. • Růžová způsobí větší naplnění a spokojenost. Je antistresovou barvou. • Zlatou barvou dostane tělo vyrovnanost a úsměv nad problémy při něm. Zbaví vás obav a zmatku.

Nakombinujte je!

A není nutno se omezit jen na jednu z těchto pestrých barev, můžete je po libosti nakombinovat. Jen není dobré spojovat zklidňující s aktivující barvou.

Úvodní obrázek: MayMay

Sponzorované odkazyŠtítky: barvy, barvičky, móda, colorterapie