Originální módní kousky za super ceny? Vytvořte si je sami!

Originální módní kousky za super ceny? Vytvořte si je sami!

Kategorie: Dámské oblečení, Dámské šaty, Svetry, mikiny, Tašky a kabelky, Topy, trička, tílka

Obchodů s oblečením, doplňky, obuví, šperky a jednoduše vším, co má co do činění s módou je dnes již nespočet. Oproti cizině jsme sice stále ještě znatelně pozadu, ale i přesto se v ulicích českých a moravských měst můžete obléknout krásně a stylově. Ovšem jak to tak bývá, obchody a butiky se drží aktuálních módních trendů, často nabízejí obdobné či dokonce na vlas stejné zboží a riziko, že v autobusu, ve škole nebo v práci potkáte ženu ve stejném outfitu je více než pravděpodobné. Pokud máte specifický styl, který je charakteristický pro vaši osobnost, v regálech musíte doslova šmejdit, abyste našli model podle vašich představ. Kreativita v konfekci není žádoucí a pakliže se chcete oblékat tak trochu jinak a ne nadarmo vám lidé říkají, že jste módní ikonou pro ostatní, nebojte se zapojit své umění a šikovné ručičky a jednotlivé kousky si vyrobte sami.

Obyčejné triko nebo tenisky proměňte v originál

Jistě jste se několikrát setkali s tím, že byste daný kus oblečení, kabelku nebo boty nějakým způsobem vylepšili a stále vám v hlavě běhala myšlenka „něco tomu prostě chybí“. Takzvaně nemastných a neslaných modelů na pultech obchodů najdete nekonečně mnoho a pokud máte kreativních myšlenek na rozdávání, můžete být jedině rádi. Klasické univerzální tenisky, které nenadchnou ani neurazí, proměňte díky nalepovacím kamínkům v super letní záležitost, v případě výtvarného talentu si jednoduché bílé tílko pomalujte barvami na textil a vytvořte si tak jedinečnou kompozici a v neposlední řadě si obstarejte vyšívací stroj, díky kterému na oblečení snadno aplikujete výšivky, nejrůznější monogramy či obrázky. Co říkáte například na tyto šortky, které se díky pár vtipným obrázkům staly neotřelé a unikátní. Nebojte se být kreativní a sestavte si šatník dle vlastní fantazie.

Vyzdobte si oblečení k obrazu svému. Autor: THEHUT.COM

Vyzdobte si oblečení k obrazu svému. Autor: THEHUT.COM

Vraťte se k pletení a háčkování

Pamatujete si na doby, kdy vám babičky neustále pletly kousavé svetry, nutili vám nepohodlné pestrobarevné ponožky a když jste trochu povyrostli, zásobovaly vás háčkovanými dečkami do domácnosti? Pokud jste tehdy tímto uměním opovrhovali, dnes můžete litovat, že jste se pletení a háčkování nenaučili, neboť se tato stará technika stala opět hitem a především svetry z módy nikdy nevyjdou. V zimě se dlouhé kardigany a svetry z kvalitní vlny hodí nejenom na lyže, ale i na běžné denní nošení a nutno podotknout, že pletenina není pouze záležitostí zimních měsíců. Na jaře či v létě je skvělou volbou lehký háčkovaný svetřík, který zahalí holá ramena v pozdních večerech a na jednoduchém triku vypadá naprosto skvěle. Výhodou je pak opět originální kousek, ve kterém dozajista na ulici nikoho nikdy nepotkáte.

Naučte se plést a háčkovat k výrobě originálních kousků. Autor: FARFETCH.COM

Naučte se plést a háčkovat k výrobě originálních kousků. Autor: FARFETCH.COM

Ušijte si cokoliv vás napadne

Čím vyhraněnější styl máte a čím kreativnější představy o módě se vám rodí v hlavě, o to těžší je nalézt kousky přesně podle vašich představ. Nemluvě o tom ztraceném času, který prohledáváním obchodů promarníte. Nebylo by jednodušší a také časově a finančně méně náročné si oblečení a případně doplňky prostě ušít? Přeneste své vize a nápady na papír a následně použijte kvalitní šicí stroj, vhodné nitě a samozřejmě vybrané látky a vysněná sukně je na světě. Pokud jste v oblasti šití začátečníci a prakticky ani nevíte, jak takový stroj funguje přihlaste se na kurzy šití, kde se dozvíte vše o fungování strojů, ale také dostanete spousty tipů, jak si vytvořit návrh a jak pracovat s materiály. Následně si kromě základních modelů vyrobíte třeba i stylovou kabelku nebo nadčasové doplňky.

Vysněné kousky si jednoduše ušijte. Autor: NEIMANMARCUS.COM

Vysněné kousky si jednoduše ušijte. Autor: NEIMANMARCUS.COM

Štítky: vyšívání, vyšívací stroj, dámské oblečení, móda, pletení, háčkování, šicí stroj, šití