Pánské punčochové kalhoty – vtip nebo pravda?

Pánské punčochové kalhoty – vtip nebo pravda?

Kategorie: Pánské oblečení

Máte dojem, že muže v punčochových kalhotách dnes uvidíte jedině na baletním představení? Tak to jste na omylu. Punčocháče pro muže se staly běžně prodávaným doplňkem, který si získává stále nové příznivce. A není se čemu divit.

V minulosti bylo nošení pánských punčocháčů běžnou záležitostí, která měla zejména praktický účel – výborně udržovaly teplo. Není tajemstvím, že dnes toto prádlo bývá nezaměnitelným pomocníkem pro fotbalisty, hokejisty, krasobruslaře, lyžaře a další příznivce nejen zimních sportů. Dokáže udržet přiměřenou tělesnou teplotu těla a při tom mít potřebné elastické vlastnosti nutné pro pohybovou aktivitu. A jaké jsou pánské punčochové kalhoty dnes?

Punčochové kalhoty pro všechny muže

Toto prádlo bývá také vyhledáváno muži se zdravotními problémy. Působí preventivně a léčí křečové žíly, otoky nohou a celulitidu. Jsou často vytvořené speciálními technologiemi tak, aby působily proti pocitu těžkých nohou, podporovaly krevní oběh a potlačovaly vznik otoků. Stávají se nezastupitelnou částí oblečení pro všechny, kteří ve svém zaměstnání namáhají dolní končetiny stáním nebo dlouhou dobu sedí, např. u počítače. Celulitida nepostihuje jen ženy, ale navzdory všem mýtům se objevuje také u mužů. I když se nejedná o onemocnění, může vyústit v onemocnění nohou jako bércové vředy. Bývá také předzvěstí křečových žil.

Nezastupitelnou roli ve výběru pánských punčoch hraje také móda. V prodeji jsou punčochy klasické tělové nebo černé barvy, ale výrobci nezůstávají pozadu ani ve variantách střihů nebo barev. Vznikají hravé maskáčové vzory, výrazné jednolité barvy, proužkování, pruhy připomínající prostřihané otvory v oblečení nebo potisky. Setkáváme se s klíny, vyztužením špičky nebo paty, vytvořením spodního švu (u punčoch s uzavřenou špicí), kdy šev netlačí na prsty nohou nebo stahovacím efektem.

Vyrábí se v několika jemnostních variantách, které se označují jako DEN. Součástí je Nylon a Lycra v různém poměru. Některé typy pánských punčoch obsahují stříbro, které zamezuje rozmnožování mikroorganizmů, a tedy mají antibakteriální účinky (například firma Aries). Jsou vytvořeny s ohledem na mužskou postavu – včetně průstřihu v klínové části. V tuzemsku naleznete punčocháče pro muže pod značkou Aries, Ela-Moravia, Evona nebo Loana.

zdroj: http://www.seoclanky.cz/…uncochy.html, http://zena-in.cz/…egorie/krasa

Štítky: Punčocháče pro muže, prádlo, sportů, zdravotními problémy, křečové žíly, stahovacím efektem, antibakteriální účinky, pánské punčochové kalhoty, punčhochové kalhoty, punčochové kalhoty pro pány, pánské punčochy