Monokiny – plavky pro odvážné

Monokiny – plavky pro odvážné

Kategorie: Plavky

Sponzorované odkazy

Ujasněme si nejdříve pojmy. První plavky tohoto jména byly vyráběny už v 60. letech minulého století v Americe. Tyto plavky byly ovšem jednodílné – tedy tvořené pouze vyšší spodní částí (zakrývala skoro celé břicho) a dvěma šňůrkami pro zavázání za krkem. Prsa byla zcela odhalená. V tehdejší prudérní Americe neměly tyto plavky velký úspěch, ale v Evropě se ujaly celkem dobře. Dnešní monokiny prsa zakrývají, ale i tak jsou dost odvážné.

proužkované monokiny; zdroj: mary-fashion.czproužkované monokiny; zdroj: mary-fashion.cz

Jak vypadají monokiny?

Monokiny jsou plavky velmi speciálního střihu. Někdo je nazývá jako jednodílné a jiný zase jako dvoudílné. Vlastně dost záleží na úhlu pohledu. Zezadu vypadají jako dvoudílné. Zepředu je spodní a horní díl spojen dohromady různými způsoby. Monokiny se mohou zavazovat za krkem, mohou mít klasická ramínka a nebo nemít žádná. Často na nich najdete různé kovové ozdoby.

monokiny jsou sexy; zdroj: moda-eshop.czmonokiny jsou sexy; zdroj: moda-eshop.cz

Připoutejte pozornost a buďte sexy

Monokiny jsou velmi odvážné, vyzývavé a sexy. To je v podstatě jejich účel. Nejsou totiž příliš vhodné pro sportování (plavání, plážové sporty…) a dokonce ani pro opalování. Kvůli jejich specifickému střihu a různým průstřihům se neopálíte rovnoměrně. Příliš se také nehodí pro ženy, které nemají pěknou figuru. Bohužel v monokinách všechny nedostatky i kila navíc ještě více vyniknou. Ale pokud si je přeci jen chcete pořídit, dobře vybírejte.

Jak vybrat ty správné pro…

…malá a velká prsa

Pro malá ňadra vyberte střih s hlubokým výstřihem do véčka. Barva horního dílu by měla být světlejší či jasnější než na dílu spodním. Pokud máte větší ňadra, volte monokiny s podpůrnými košíčky.

krásné monokiny s krajkou; zdroj: moda-eshop.czkrásné monokiny s krajkou; zdroj: moda-eshop.cz

…větší pozadí

Pokud chcete opticky zmenšit zadek, zvolte tmavší barvu a takový střih, který zakryje co největší plochu z vašeho pozadí.

…silnější postavu

Pokud jste silnější postavy, vyhněte se výrazným vzorům a vodorovným proužkům či průstřihům. Sehnat se dá i stahovací verze.

…větší bříško a boky

Vyberte prostě takové monokiny, které vaši problémovou partii co nejvíce zakryjí. Pokud je to bříško, zakryjte ho a odhalte boky. Pokud máte problém s boky, udělejte opak.

zezadu dvoudílné, vpředu spojené; zdroj: style-moda.czzezadu dvoudílné, vpředu spojené; zdroj: style-moda.cz

Úvodní obrázek: moda-eshop.cz

Sponzorované odkazyŠtítky: dámské plavky