Puma RE.GEN: móda z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Puma RE.GEN: móda z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Kategorie: Dámské oblečení, Pánské oblečení, Tašky a kabelky, Značkové oblečení

Sponzorované odkazy

Běžná móda začíná být pomalu přežitkem a zvolna místo ní nastupuje módní oblečení udržitelné. Je to pochopitelné, protože je nutno nutno zpětně zpracovat odpad, který vyprodukujeme.

Značka Puma začala s udržitelností ve svých produktech již dávno a jejím dalším počinem je nová kolekci RE.GEN, zaměřující se na regeneraci nepotřebných odpadních materiálů.

RE.GEN je, když…

Kolekce je inspirována myšlenkou znovuvyužití něčeho, co zaniklo, a svým prostřednictvím vdechuje odpadním materiálům druhý život. Tato dynamická kolekce obuvi, oděvů a doplňků je vyrobena z průmyslového odpadu vzniklého při výrobě produktů Puma a dalších recyklovaných materiálů.

Druhá šance

Značka Puma tím dává textilním odpadům z výroby druhý život a kolekce RE.GEN je proto velmi podstatná – je cool, módní, stylová a udržitelná. Je vyrobena z recyklovaných materiálů a textilního odpadu.

Forever better

Kolekce RE.GEN potvrzuje závazek značky Puma snížit dopad na životní prostředí v duchu svého motta „Forever better“. Při výrobě produktů nové kolekce byl využit regenerovaný odpadní textil: oděvy jsou vyrobeny z recyklovaného polyesteru nebo alespoň z 20 % procent recyklované bavlny a svrchní část veškeré obuvi obsahuje minimálně 20 % recyklovaného materiálu.

Tři druhy

Kolekce RE.GEN využívá tři druhy recyklovaného materiálu: kožené odřezky z vlastní produkce Puma, bavlněné odřezky z větší průmyslové výroby a polyester vyrobený z recyklovaného plastu. Výsledkem je moderní kolekce, které dává odpadům nový smysl.

Tvorba i konstrukce

RE.GEN využívá recyklační proces nejen při tvorbě produktu, ale také u řady konstrukčních prvků. Například celoplošný potisk nese vzor inspirovaný rozbitým plastem, čímž odkazuje právě k recyklaci.

Produkty z celé kolekce obsahují neočekávané kombinace materiálů a střihů inspirovaných také upcyklací. Každý kousek RE.GEN má recyklovaný odznak TPU a štítek, který vypráví příběh produktu.

Kde je RE.GEN k mání?

Udělejte krok k lepší budoucnosti s kolekcí RE.GEN, kterou můžete zakoupit v České republice již nyní ve Footshopu a Shoes Industries a na PUMA.com.

Zdroj foto: Puma

Sponzorované odkazyŠtítky: Puma RE.GEN, Puma, RE.GEN, kolekce RE.GEN, móda, recyklace, recyklovaný materiál, textilní odpad