Dámské kabátky 2009

Dámské kabátky 2009

Kategorie: Dámské oblečení

Sponzorované odkazy

Minulý rok jsme nosily kabátky upnutých střihů, kde největší roli zastávaly knoflíky z rohoviny, pravé perleti, kůže, dřeva i pecek exotického ovoce. Móda 2008 byla laděná do exotických zemí. V tento rok 2009 se stala módním tématem „Božská ženskost“, jenž nese heslo „Budete se cítit přirozeně krásná a velmi vznešená.“

Kabátky pro jaro-léto 2009 zdůrazňují ženskou siluetu – od úzkého pasu se rozšiřují přes boky. Tento střih skvěle ladí k širokým střihům sukní. Trendem jsou zářivé trenčkoty, jenž mají širší límec, horní část zdobí nenápadné nárameníky a sedla. Tyto kabátky jsou vyrobeny z hladké bavlněné tkaniny – balónového rypsu a proto se jim říká balónové kabátky. V Anglii se původně tento baloňák nosil jako pohřební plášť.

Trendy kabátky 2009 nám rozjasní den fosforečnými barvami červené, zelené, fialové, žluté či modré. Pas je zdůrazněn páskem či přestřižením v horní části pasu. Zapínání je jednořadové, dvouřadové, ale i skryté s ozdobným i pásky, které můžeme vidět i na rukávech. Délka kabátku je prakticky ukončena nad koleny, mohou je tedy obléknout menší i vyšší dámy. Pro deštivé dny doporučuji baloňák z nepromokavého materiálu a jako doplněk barevné holínky. K dostání jsou také pletené kabátky, které se vyznačují svou praktičností při večerním grilování či procházce chladnějším letním večerem a klasické kožené kabátky v hnědých a černých barvách.

Sponzorované odkazyŠtítky: dámské kabátky, trenčkot, balónový kabátek