Italská móda – malá podzimní inspirace

Italská móda – malá podzimní inspirace

Kategorie: Dámské oblečení

Sponzorované odkazy

Nejedna žena hledá na začátku nové módní sezóny inspiraci v dámských magazínech, pročítáním lifestylových blogů nebo sledováním módních přehlídek. Trendy bývají jasně vymezeny a jsou pro danou sezónu jakýmsi specifikem. Ovšem vždy je možné objevit něco netradičního, zajímavého – odlišného. Částečnou inspirací se může stát také italská móda, která v sama o sobě nese jistá specifika. Italky jsou smělé ženy a rády dokážou jen pohledem prodat to, co zrovna nosí. Pojďme se dnes nechat houpat na vlnách podzimní italské módy.

Leidiró. Autor: www.leidiro.itLeidiró. Autor: www.leidiro.it

Každá značka má určité zaměření, i když se přímo nevymezuje na elegantní či sportovní módu, jsou v ní patrné určité spojující prvky. Vezměme si na příklad luxusní značku Liu Jo, která by se v širším slova smyslu dala považovat za vyjádření ženské elegance a jemnosti. Kolekce obsahují cenově dražší kabáty a saka, dámy zde seženou perfektně padnoucí office sukně a kalhoty. Na druhou stranu se někdy objeví kolekce (jako je ta letošní FW 2014) oplývající neuvěřitelným glamem způsobeným punkrockovými prvky a výraznými kontrasty. Liu Jo letos vsází na jemnost krajky, saténu a hedvábí. Staví proti nim silného soupeře v podobě materiálu kůže a koženky, případně využívá prvky z denimové módy.

Trošku opačným směrem se vydala značka Koralline, která většinou hýří módními výstřelky a odvážnějšími modely. Podzimní kolekce je sice plná barev, ale na druhou stranu v sobě ukrývá ryze elegantní outfity. Saka a společenské kalhoty střídají večerní topy a halenky. V duchu trendů se zde mezi materiály objevuje koženka a semiš.

Koralline. Autor: www.koralline.itKoralline. Autor: www.koralline.it

Ještě nahlédneme do módního okénka značky Leidiró. I ona má ve své nabídce, koženkové kalhoty nebo kabáty s koženkovými rukávy. Zaměřuje se výrazně na pleteninu. Mezi oblíbené budou letos patřit svetrové kabáty nebo oversize potrhané svetry.

Zdroj úvodní fotografie: www.leidiro.it

Sponzorované odkazyŠtítky: italská móda